Bolívie a Amazonie

délka: 24 dní (zájezd č. 490123)

24 - denní zájezd

Nejméně navštěvovaný stát Jižní Ameriky toho paradoxně dokáže ohromně nabídnout. Mystické Altipláno nás přivítá svou nadmořskou výškou, La Paz je nejvýše položené velkoměsto světa, ale není se třeba bát, zvykne si každý. Čeká nás plavba po jezeře Titicaca na legendární ostrov slunce, který přejdeme napříč. Navštívíme poutní městečko Copacabana, podle kterého je pojmenovaná i slavná brazilská pláž. Na kolech sjedeme nejnebezpečnější silnici na světě - z velehor až do pralesa za jediný den. Je Tiwanaku nejstarším městem světa? Dodnes je celé naleziště opředeno mnoha záhadami. Za tři dny projedeme solnou pláň Salar del Uyuni, uvidíme barevné laguny s tisícihlavými koloniemi plameňáků, gejzíry, sopky, pouště, zkamenělý strom, kaktusový ostrov, přespíme v hotelu ze soli. S horníky vstoupíme do dolů v Potosí a okusíme jejich každodenní dřinu. Za dinosauřími otisky stop vyrazíme do hlavního města Sucre, které vás jistě překvapí svou bílou čistotou a příjemným podnebím. V Samaipatě navštívíme pevnost, která, podle von Dänikena, bývala přistávací rampou pro UFO! Vydáme se do mlžného pralesa v hornatém národním parku Amboró. Víte kde mají největší trh v celé Americe? V Cochabambě, a to není všechno. Mají tam také největší sochu Krista na světě, ta je o celé tři metry větší než ta v Riu. 

V prodloužení zájezdu vyrazíme na 5 denní výpravu do amazonské džungle, do národního parku Madidi v bolivijské části Amazonie, který je místem s jednou z největších biodiverzit na světě. Budeme pozorovat zvířata na souši i ve vodě, poznáme využití místních rostlin a necháme se pohltit denní i noční atmosférou největšího pralesa světa. Pokusíme se vystopovat jaguára, chytit aligátora, rybařit piraně, pozorovat papoušky, tapíry, opice i poznat rostliny. Část expedice strávíme v džungli a část na tropických pampách. Budeme se pohybovat po řekách i souši a přespíme v komfortních chatách přímo v pralese. To vše formou relativně nenáročných jednodenních výletů, v rámci 5ti denního putování Amazonií nalehko.

Program : 1.-2. Přílet do La Paz. Úvodní prohlídka nás zasvětí do historie i současnosti bolivijské metropole v kontextu současné latinské Ameriky a seznámí s krásami i nástrahami velkoměsta v srdci And. Zbydou-li síly, vystoupíme na vyhlídku nad městem.

3. Aklimatizační přesun k jezeru Titicaca (3820 m.n.m.), do poutního městečka Copacabana (minibus - loď - minibus), ubytování v hotelu a klidná večerní prohlídka. K večeři může být zdejší vyhlášený pstruh a pár historek ke kolonialní a především pak pre-kolonialní historii místa, které je tak úzce spojeno s inckou kosmologií i křesťasnkým zjevením. Na západ slunce vystoupíme křížovou cestou na vrchol Cerro Calvario, odkud budeme pozorovat rudý kotouč třištící se o peruánské Andy - daleko za obzorem jezera.

4. Výlet na Isla del Sol - Ostrov slunce, místo, kde se dle inckého vidění světa zrodilo slunce (Ostrov měsíce zahlédneme z lodi při jízdě na ostrov Slunce). Archeologicky a svou kulturní rolí neocenitelný, rozeklaný ostrov na jezeře Titicaca, kterým vede napříč tříhodinový trek, protínající tři indiánské komunity. Na závěr se můžeme svlažit ve vodách jezera Titicaca. Návrat do La Paz.

5. Archeologické naleziště Tiwanaku, ruiny jedné z nejstarších a nejzajímavějších kultur Ameriky, od které významně opisovali i samotní Inkové. Noční přejezd.

6. Výprava terénními auty na Salar del Uyuni, největší solnou poušť světa. Hřbitov desítek parních lokomotiv v Uyuni, vesnička Colchani s malým trhem solných a jiných suvenýrů, muzeum soli a jejího zpracování, hotel na poušti, postavený ze soli. Také je tu ostrůvek s vlajkami, pokud přinesete, můžeme tu zanechat svou. Ostrov Isla del Pescado - nádherný ostrůvek uprostřed bílého pekla, plný kaktusů a úžasných výhledů na nekonečný opar bílé pouště. Spaní v domu ze soli.

7. Laguna Hedionda, jezero s kolonií plameňáků a Viscacha area s výskytem místních zakrslých králíků. Známý Arbol de Piedra, kamená formace, který vypadá jak strom uprostřed ničeho a Laguna Colorada, jezero tmavě červeného zabarvení s kolonií plameňáků, součást národní rezervace Eduardo Avaroa.

8. Geyser Solar de Maňana - bublající jezírka a gejzíry za rozbřesku, nesmírně romantická záležitost. Termas de Polques - odtud bude chtít fotku každý! Termální jezírka na okraji pouště - Laguna Verde - zelená laguna s příměsí těřkých kovů, jako arsén, měď a olovo, s výhledem a odrazem obrazu vulkánu Licancabur (5.960m) na hranici Chile a Bolívie. Přejezd zpět do městečka Uyuni a nocleh v Potosí.

9. Potosí , jehož stříbrné doly pod Cerro Rico kdysi zařídily rozkvět španělského impéria, navštívíme na povrchu i pod ním. Nakoupíme koku, limonádu a dynamit a za úplatu vstoupíme s horníky do hlubin země těžit tak, jako se to dělalo od nepaměti - rukama. Čeká nás také tradiční trh a úzké uličky historického města.

10. Ranní spektakulární přejezd do nejkrásnějšího a zároveň oficiálního hlavního města Bolívie - Sucre  , centrum města, františkánský klášter La Recoleta, volný večer - čas na průzkum bolivijských kulinářských specialit, vín a piva.

11. Navštívíme největší naleziště dinosauřích stop na světě s cca 5tis. otisky. Noční odjezd do Samaipata.

12. Samaipata - návštěva El Fuerte , pre-incká, incká, i španělská pevnost strážící obchodní cestu mezi Andami a nížinami. Podle von Dannikena však přistávací dráha pro UFO. Faklutativně večerní procházka do místní malé ZOO s lamami.

13. NP Amboró a celodenní výlet do mlžného pralesa.

14. Scénický přejezd do největšího a nejbohatšího bolivijského města - Santa Cruz. Velmi hezké centrum města s kontrastem pouličních tržnic připomínajících středověk. Všudypřítomná komunita Menonitů, nakupující věci technického rázu na své farmy. Fakultativně návštěva písečných dun Las Lomas de Arena, kde možná zahlédneme i lenochody, papušky a na snowboardech si sjedeme duny.

15. Přejezd zelených nížin, kolem tropických řek až do nejmodernějšího města Bolívie - Cochabamba, zvaného též město věčného jara, nebo město zahrad. Ještě večer můžeme navštívit největší trh pod širým nebem v Jižní Americe!

16. Ranní procházka městem, lanovkou k největší soše Krista na světě ( o 3 metry větší než Spasitel v Riu) a přejezd do La Paz.

17. Fakultativní sjezd Camino del Muerte - Silnice smrti, kdysi nejnebezpečnější silnice na světě na horském kole. Úchvatná panoramata a sjezd z 4,5 tisíc metrů až dolů na okraj pralesa.

18.–19. Rozloučení s účastníky, kteří se po základní části zájezdu vrací domů a příprava na trek v Amazonské džungli. Fakultativně možnost výletu s místní CK k horní stanici lanovky nejvýše položené sjezdovky světa Chacaltaya, cca do výšky 5.400 m. Přelet do amazonského Rurrenabaque a aklimatizace.

20.–24. Výprava po tropických řekách hlouběji do džungle NP Madidi, pozorování divokých zvířat a rostlin na řekách i na souši. S největší pravděpodobností zahlédneme různé druhy opic, ptáků, divoké zvěře, hmyzu, kapybary, říční delfíny, ... Budeme rybařit, koupat se v tropické řece, poznáme využití místních rostlin a navštívíme prales i v noci. Spaní v ecolodge s plnou penzí.

25.–26. Návrat do La Paz a odlet domů. Vzhledem k časovému posunu počítejte s návratem následující den (tedy 27. den zájezdu).

Ubytování: různé

Stravování: vlastní

Doprava: vlastní

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Podobné zájezdy v této destinaci

69 990 Kč
Základní cena od 69 990 Kč

Bolívie - Hory, pouště a pralesy Bolívie

Bolívie
V samotném srdci Jižní Ameriky leží neprávem opomíjená země, která nabízí vše, po čem touží srdce cestovatelovo - zasněžené vrcholky And sahající do výšky nad 6 000 m, pouštní pláně Altiplana či solné pláně pod majestátnými sopkami, stejně tak i tropická vegetace Amazonie s mnoha druhy fauny a flóry…
termín: 22.06.2019 délka: 19 dní
89 990 Kč
Základní cena od 89 990 Kč

Krásy Bolívie

Bolívie
La Paz - Moon Valley - jezero Titikaka - Sun Island - Copacabana - Sucre - Potosi - Uyuni - Santa Cruz Minimální počet 8 osob Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA. Zájezd může být směřován opačně.
termín: 12.05.2019 délka: 14 dní
38 800 Kč
Základní cena od 38 800 Kč

Peru + výprava do Amazonie

Bolívie
Peru - zasněžené štíty šestitisícovek, tyrkysová jezera, mohutné duny písečných pouští či archeologické poklady předkolumbovských kultur, okázalá nádhera koloniálních kostelů i nekonečná  džungle. Je to ale především země plná barev, kde na každém kroku potkáte potomky dávných Inků. Doposud se oblékají…
termín: 14.09.2019 délka: 21 dní

Nabízí

KUDRNA s.r.o.

KUDRNA s.r.o.

Lidická 17
60200 Brno
telefon: 542216764

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Cochabamba 16 °C
La Paz 4 °C
Viru-Viru 25 °C

Základní informace

Bolívie

Bolívie
Hlavní město: La Paz
Počet obyvatel: 6 677 624
Měna: BOB
Rozloha: 1,098,582 km2

Místopisy

  • Altiplano

    Altiplano je po Tibetu nejrozsáhlejší náhorní plošinou na světě. Její průměrná nadmořská výška se pohybuje okolo 3750 m. Nachází se v Jižní Americe v místě největší šířky…

  • Subandská Bolívie

    Subandská Bolívie je region s horskými údolími. Nachází se na jihu střední části Bolívie a patří do něj department Cochabamba, Chuquisaca a Tarija.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://bolivie.vasezajezdy.cz/zajezdy/bolivie-a-amazonie-490123/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://bolivie.vasezajezdy.cz