Peru + NP Huascarán

cena od 39 400 Kč termín: 13.09.2018 délka: 24 dní (zájezd č. 505259)

24 - denní zájezd

Peru - zasněžené štíty šestitisícovek, tyrkysová jezera, mohutné duny písečných pouští či archeologické poklady předkolumbovských kultur i okázalá nádhera koloniálních kostelů. Je to ale především země plná barev, kde na každém kroku potkáte potomky dávných Inků. Doposud se oblékají do tradičních pestrých krojů, nosí své děti v šátcích na zádech, obdělávají malá políčka a vždy si najdou důvod pro bujarou fiestu. Machu Picchu, klenot ukrytý v džungli, Cuzco, incký „pupek světa“ a bezesporu nejkrásnější peruánské město, jezero Titicaca, zářící modří svých vod v průzračném vzduchu vysokohorského Altiplana či bílá pyramida hory Alpamayo - to vše a mnohem více uvidíme během naší cesty. Jezdit budeme převážně místní dopravou, o to silnější a autentičtější zážitky si tudíž odvezeme. Na závěr nás čeká čtyřdenní trek nejkrásnější částí NP Huascarán. Během treku budeme putovat nalehko s malým batůžkem, se zajištěným stravováním a kromě kudrnovského průvodce nás bude doprovázet i místní znalec trasy.

Program : 1. - 4. Letecky do Limy , španělského „Města králů“. Prohlídka historického centra: katedrála s hrobem Pizarra (španělského dobyvatele), prezidentský palác, klášter a katakomby San Francisco, koloniální kostely, archeologické muzeum a moderní centrum Limy – Miraflores. Přejezd autobusem do Pisca. Výlet lodí podél písečného poloostrova Paracas ke koloniím lvounů, tučňáků a kormoránů na „guánem“ pokrytém souostroví ISLAS BALLESTAS. Během zastávky v pouštní oáze Huacachina fakultativní možnost surfování na písečných dunách či jízda v terénní čtyřkolce.

5. - 6. Záhadné geoglyfy na náhorní planině NAZCA . Možnost vyhlídkového letu nad obrazci (cca 100 USD). Výlet k ruinám Paredones a akvaduktům Cantalloc. Přejezd do bělostné AREQUIPY  s tajuplným klášterem Santa Catalina. Návštěva místní hospůdky na Plaza de Armas s výhledem na sopku El Misti (5.822 m).

7. - 8. Vysokohorským Altiplanem se stády vikuňí a lam do údolí COLCA. Předincké terasy lemující jeden z nejhlubších kaňonů světa, indiánky v typických pestrobarevných vyšívaných krojích, termály. Vycházka po okraji kaňonu, pozorování kondorů na vyhlídce Cruz del Condor. Přejezd do Puna.

9. - 11. TITICACA – největší jezero Jižní Ameriky (8.288 km2, 3.821 m) s plovoucími rákosovými ostrovy Uros. Prozkoumáme pohřební věže v Sillustani a nahlédneme do domu místních zemědělců. Podél jezera Titicaca do Bolívie. Copacabana s poutním kostelem, lodí na posvátný ostrov Inků – Isla del Sol. Pěší výlet po ostrově s výhledy na šestitisícovky Cordillery Real. Po blankytně modrém jezeře zpět do Copacabany a busem přes Puno do Cusca.

12. - 13. CUSCO (3.399 m), centrum incké říše Tahuantinsuyo. Skvosty koloniální architektury postavené na základech inckých paláců; sluneční svatyně Coricancha, katedrála. Pěšky se vydáme k pevnostem a chrámům nad městem – Sacsayhuaman, Quenco, Puca Pucara. Zastavíme se v úžasném malovaném kostelíku v Chincheru, obejdeme si incké kruhové terasy v Moray, podíváme se k „odparkám“ na sůl – zářivě bílým Salineras. Vláčkem podél řeky Urubamby do Aguas Calientes.

14. Dnes máme celý den na prozkoumání jednoho z novodobých sedmi divů světa, záhadného MACHU PICCHU  (2.420 m). Od incké citadely, vybudované na strmých útesech vysoko nad údolím řeky Urubamby můžeme vystoupit na „mladou horu“ Huayna Picchu (2.730 m) nebo na "starou horu" Machu Picchu, po které město dostalo své jméno, obě s nádherným výhledem na město. Projdeme se ke Sluneční bráně Inti Punku či k inckému mostu a odpočineme si v termálech v údolí.

15. - 16. Vlakem zpět do „Posvátného údolí“, kde vystoupáme na inckou citadelu v Ollantaytambu a prozkoumáme incký i koloniální Pisac. V Cuscu ještě navštívíme, co jsme předtím nestihli.

17. Ranní přelet do Limy. Po odletu první skupiny domů přejedeme autobusem na sever do pohoří Cordillera Blanca.

18.- 24. V Huarázu si nejprve dáme aklimatizační výlet po okolí a připravíme se na trek. Čtyřdenní trek nalehko v NP HUASCARÁN . Během treku jednou z nejúžasnějších částí Bílé Kordiléry se dostaneme na dosah nejvyšší peruánské hory Huascaránu (6768 m) i té prý nejkrásnější – Alpamaya. Ohromí nás tyrkysová modř jezer Llanganuco (3.850 m) pod strmou stěnou Huascaránu Norte. Zastavíme se u památníku československých horolezců, kteří zde zahynuli při zemětřesení v r. 1970. Překonáme sedlo Punta Union (4.750 m) a zavítáme do base kempu pod Alpamayem. Vyšplháme k laguně Arhuaycocha, na jejíž blankytnou hladinu padají kusy odlamujících se ledovců. Projdeme dlouhým údolím Santa Cruz, sevřenými řetězci hor Artesonraju, Quitaraju, Caráz či Santa Cruz. Budeme se kochat modří jezera Jatuncocha s impozantními stěnami Taulliraju v pozadí. Spát budeme na travnatých tábořištích, 2x v nadmořské výšce cca 3800 m, 1 x 4250 m. Denní etapy 4 – 8 hodin. Před trekem nebo po treku je možnost fakultativního výletu k ledovci Pastoruri, obřím broméliím Puya raymondii nebo do Chavínu de Huántar . Pak vyrazíme autobusem do Limy a následující den odletíme zpět domů. Vzhledem k časovému posunu počítejte s návratem o den později, tedy 25. den zájezdu.

Nástupní místo: Lima
Výstupní místo: Lima

Ubytování: různé

Stravování: vlastní

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Podobné zájezdy v této destinaci

114 990 Kč
Základní cena od 114 990 Kč

Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie

Bolívie
Santa Cruz de la Sierra • Sucre • Tarabuco • Potosí • Uyuni • Salar de Uyuni • Laguna Colorada • Laguna Verde • San Pedro de Atacama • Valle de la Luna • El Tatio • Valle de Arcoiris • Calama • Viňa del Mar • Valparaiso • Santiago de Chile Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Poznámka : vstupy…
termín: 05.04.2019 délka: 13 dní
117 900 Kč
Základní cena od 117 900 Kč

To nejlepší z Bolívie

Bolívie, Titicaca
SANTA CRUZ – SAN JAVIER – CONCEPCION – SUCRE – TARABUCO – POTOSÍ – UYUNI – SALAR UYUNI – ISLA INCAHUASI – LAGUNA COLORADA – LAGUNA VERDE – LA PAZ – COROICO – COPACABANA – ISLA DEL SOL - TIWANAKU Přestože je Bolívie jedna z nejchudších zemí regionu, nabízí jedinečný mix přírodních i kulturních atrakcí…
termín: 30.04.2019 délka: 18 dní
89 990 Kč
Základní cena od 89 990 Kč

Krásy Bolívie

Bolívie
La Paz - Moon Valley - jezero Titikaka - Sun Island - Copacabana - Sucre - Potosi - Uyuni - Santa Cruz Minimální počet 8 osob Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA. Zájezd může být směřován opačně.
termín: 12.05.2019 délka: 14 dní

Nabízí

KUDRNA s.r.o.

KUDRNA s.r.o.

Lidická 17
60200 Brno
telefon: 542216764

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Cochabamba 16 °C
La Paz 4 °C
Viru-Viru 25 °C

Základní informace

Bolívie

Bolívie
Hlavní město: La Paz
Počet obyvatel: 6 677 624
Měna: BOB
Rozloha: 1,098,582 km2

Místopisy

  • Altiplano

    Altiplano je po Tibetu nejrozsáhlejší náhorní plošinou na světě. Její průměrná nadmořská výška se pohybuje okolo 3750 m. Nachází se v Jižní Americe v místě největší šířky…

  • Subandská Bolívie

    Subandská Bolívie je region s horskými údolími. Nachází se na jihu střední části Bolívie a patří do něj department Cochabamba, Chuquisaca a Tarija.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://bolivie.vasezajezdy.cz/zajezdy/peru-np-huascaran-505259/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://bolivie.vasezajezdy.cz